Manager de expediere și logistică Locuri de muncă vacante

Locație - MAREA BRITANIE Salariu pe an - competitiv
Tip - Full Time

Manager de logistică Job

Supraveghează și oferă sprijin pentru toate mișcările de marfă în numele clienților la nivel global.

Titularul postului va juca un rol de lider în gestionarea operațiunilor logistice și de expediere critice între locațiile clienților la nivel global, pentru a se asigura că toate aspectele afacerii pot funcționa fără probleme.

Responsabilități cheie:

  • Supraveghează și oferă sprijin pentru toate mișcările de marfă în numele clienților la nivel global.
  • Asigurarea exportului orientările de control și cerințele privind licențele de export sunt îndeplinite.
  • Responsabil de conducerea echipei și de actualizarea sistemului intern de expediere online.
  • Asigurarea legăturii cu HMRC, BIS, DIT, expeditori de mărfuri, integratori și furnizori externi.
  • Să colaboreze la nivel intern cu echipele de finanțe, taxe, achiziții și conformitate din cadrul întreprinderii.
  • Asigurați-vă că toată documentația de expediere este completată în conformitate cu standardele vamale HMRC/BIFA, ținând cont de noile reglementări Brexit 2021.

Cerințe cheie:

  • O bază solidă de experiență în gestionarea logisticii, cu capacitatea de a gândi strategic.
  • Cunoașterea la nivel înalt a legislației globale privind controlul exporturilor.
  • Experiență în ceea ce privește cererile de licențe de export.
  • Competențe demonstrabile în materie de importuri, exporturi, transporturi door-to-door, termeni de transport maritim internațional, relații cu expeditorii de mărfuri din străinătate și cu HMRC, BIS.
  • O calificare în domeniul logisticii ar constitui un avantaj.
  • O bună stăpânire a limbii engleze, atât în scris, cât și oral, și capacitatea de a elabora rapoarte de calitate pentru a fi prezentate la nivelul consiliului de administrație.
  • Spirit de inițiativă și entuziasm și dorința de a prelua responsabilități suplimentare

Nume și prenume(obligatoriu)
Dimensiunea maximă a fișierului: 50 MB.
Politica de confidențialitate(obligatoriu)
Locație - N/A Salariu pe an - Competitiv

Descriere

Directorul de vânzări la WasteTrade va conduce eforturile companiei de a ne extinde cota de piață și de a crește numărul de tranzacții care trec prin intermediul platformei, concentrându-se pe promovarea relațiilor cu clienții din sectoarele de gestionare și reciclare a deșeurilor. Acest rol necesită un lider dinamic, cu experiență în strategia de vânzări, o înțelegere profundă a sectorului de gestionare a deșeurilor...

Descriere

WasteTrade caută un Sales Executive pentru a identifica și asigura noi oportunități de afaceri și pentru a gestiona relațiile cu clienții din sectorul deșeurilor și al reciclării. Candidatul trebuie să fie foarte motivat, să aibă un istoric de vânzări dovedit și să aibă o înțelegere profundă a provocărilor și nevoilor industriei. Acest rol este ideal pentru o persoană orientată spre obiective, cu...