Manager de expediere și logistică Locuri de muncă vacante

Locație - MAREA BRITANIE Salariu pe an - competitiv
Tip - Full Time Postat - 4 luni în urmă

Manager de logistică Job

Supraveghează și oferă sprijin pentru toate mișcările de marfă în numele clienților la nivel global.

Titularul postului va juca un rol de lider în gestionarea operațiunilor logistice și de expediere critice între locațiile clienților la nivel global, pentru a se asigura că toate aspectele afacerii pot funcționa fără probleme.

Responsabilități cheie:

  • Supraveghează și oferă sprijin pentru toate mișcările de marfă în numele clienților la nivel global.
  • Asigurarea exportului orientările de control și cerințele privind licențele de export sunt îndeplinite.
  • Responsabil de conducerea echipei și de actualizarea sistemului intern de expediere online.
  • Asigurarea legăturii cu HMRC, BIS, DIT, expeditori de mărfuri, integratori și furnizori externi.
  • Să colaboreze la nivel intern cu echipele de finanțe, taxe, achiziții și conformitate din cadrul întreprinderii.
  • Asigurați-vă că toată documentația de expediere este completată în conformitate cu standardele vamale HMRC/BIFA, ținând cont de noile reglementări Brexit 2021.

Cerințe cheie:

  • O bază solidă de experiență în gestionarea logisticii, cu capacitatea de a gândi strategic.
  • Cunoașterea la nivel înalt a legislației globale privind controlul exporturilor.
  • Experiență în ceea ce privește cererile de licențe de export.
  • Competențe demonstrabile în materie de importuri, exporturi, transporturi door-to-door, termeni de transport maritim internațional, relații cu expeditorii de mărfuri din străinătate și cu HMRC, BIS.
  • O calificare în domeniul logisticii ar constitui un avantaj.
  • O bună stăpânire a limbii engleze, atât în scris, cât și oral, și capacitatea de a elabora rapoarte de calitate pentru a fi prezentate la nivelul consiliului de administrație.
  • Spirit de inițiativă și entuziasm și dorința de a prelua responsabilități suplimentare
Nume și prenume(obligatoriu)
Dimensiunea maximă a fișierului: 50 MB.
Politica de confidențialitate(obligatoriu)

Descriere

Manager de logistică Postul de muncă Supraveghează și oferă sprijin pentru toate mișcările de marfă în numele clienților la nivel global. Titularul postului va juca un rol de lider în gestionarea operațiunilor logistice și de expediere critice între locațiile clienților la nivel global, pentru a se asigura că toate aspectele afacerii pot funcționa fără probleme. Responsabilități cheie: Supraveghează și oferă sprijin pentru...

Locație - N/A Salariu pe an - Competitiv
Tip - Full Time Postat - 5 luni în urmă

Descriere

Căutăm analiști de date cu experiență, cu cunoștințe în domeniul protecției datelor și al guvernanței informațiilor, care să se alăture echipei noastre de la WasteTrade. În acest rol, candidatul ideal va fi responsabil de procesele de gestionare a datelor, inclusiv de automatizare, precum și de efectuarea de analize statistice, generarea de rapoarte și construirea de soluții generale de date.